מה צריך לדעת כשמתכננים מערכת אודיו וידאו
Modern living-room with TV and hifi equipment

מה צריך לדעת כשמתכננים מערכת אודיו וידאו

אדריכלים ומעצבי פנים, כך תתכננו מערכת אודיו-וידאו עם הלקוח 

תכנון מערכות אודיו-וידאו הוא תהליך יצירתי הדומה לתכנון תאורה ואפילו לעיצוב המטבח, ולכן עליו להתבצע במקביל לשאר ענפי התכנון בחלל. כפי שמטבח צריך להתאים עיצובית ופונקציונאלית לדיירי הבית, כך גם מערכות אודיו צריכות להתאים לחלל מבחינה אסתטית, אך לא פחות חשוב גם להתאימן לאופי דיירי הבית והשימוש היומיומי במערכות.

לכל לקוח העדפות משלו

בעידן של היום כבר לא רוכשים מערכות קולנוע ביתי (מולטמידיה)  מה נכון להגיד, אלא מתאימים ללקוח את המערכת על פי הצרכים שלו ואופי החלל שבו המערכת תותקן. 

כך למשל מערכת לחדר עבודה או מערכת המיועדת לחלל הסלון והמטבח תהיה שונה, הן מבחינת העוצמה שלה והן מבחינת הנתונים הטכניים וחווית הצפייה. גם כאשר רוכשים טלוויזיה לבית בו נרצה להתקין מערכת אודיו, נבחר טלוויזיה המסונכרנת באופן הטוב ביותר עם המערכת אודיו המיועדת.

השלבים לתכנון מערכת אודיו וידאו

כדי להגיע לרמת ביצוע גבוהה מבחינה פונקציונאלית ואסתטית, חשוב לשלב יועץ אודיו-וידאו עוד בשלבי התכנון הקונספטואלי, במטרה ליצור תשתית איתנה עוד בתחילת הדרך. בשלבים הראשונים יועץ  ימוקמו בהדמיה את כל האלמנטים הדרושים של המערכות, ויועברו לידי הלקוח או האדריכל האמון על הפרויקט לצורך אישור ובדיקת התכנות מצדם.

הפרמטרים שנלקחים בחשבון בשלב זה:

·         חווית הצפייה המועדפת על הלקוח.

·         השמע המתאים ללקוח, לדוגמה חובב מוזיקת ג’אז, חובבי קולנוע ביתי ועוד.

·         מערכת לחלל אחד או מערכת לכמה חללים, כמו הסלון והמטבח יחד.

·         התקציב העומד לרשות הלקוח, הרי מערכות מתקדמות אינן זולות, אך איכותיות.

·         עיצוב וגוון המערכות לצורך התאמתם לסגנון העיצוב של החלל, לדוגמה רמקולים מעץ לבית בסגנון כפרי, או גוונים מיוחדים לעיצובים מודרניים וכו’.

·         הטכנולוגיה המועדפת על הלקוח לדוגמה אלחוטית, קווית וכו’.

לאחר הכנת המודל הראשוני ואישורו, על יועץ אודיו-וידאו להפיק תכניות לבניית התשתיות הנחוצות הכוללות את המיקומים בהם יותקנו המערכות, הקואורדינטות, דרישות החשמל, דרישות התקשורת והדרישות השונות בשטח. פעמים רבות יש גם צורך לערב חשמלאי או יועץ חשמל שיוכל להכין את ההכנות הדרושות להטמעת החיבורים והמערכות.

אפיון הציוד הדרוש ורכישת המערכת

כחלק מתכנון המערכות והתשתיות, מגיע שלב בחירת המערכות. כידוע יש לא מעט סוגים ומותגים, ועל כן פעולת התכנון והאפיון המקדימה תוכל לנווט אותנו לבחירה המדויקת ללקוח. עוד בשלב זה יש צורך לאפיין את הציוד הדרוש להתקנת המערכות ולהגיע לאומדן עלויות מדויק.

 

‘Tocuh Control’ שותפה מלאה בתהליך תכנון והתקנת מערכות אודיו-וידאו חכמות. מעל שני עשורים צוות החברה מלווה אדריכלים, מעצבי פנים ולקוחות ובונה עבורם תכנית מפורטת המאפשרת הגעה לתוצאות מדויקות ואסתטיות. פעילות הליבה של החברה עוסקת בתכנון וביצוע מערכות קולנוע וסאונד, תוך שימוש בפתרונות יצירתיים הכוללים שליטה ובקרה של בית חכם.

 
   

רוצים שנבוא אליכם לפגישה , מלאו את הטופס:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט